Navigácia

Posledné články

 
Sort by:
 • Okuliare alebo kontaktné šošovky? Rady a tipy ako si vybrať.
  Okuliare alebo kontaktné šošovky? Rady a tipy ako si vybrať.
  349 Zobrazenia Obľúbené

  Rozhodujete sa, či nosiť okuliare, alebo kontaktné šošovky? Ak sa potrebujete zorientovať a vybrať si pre seba najlepšie riešenie, pomôžeme Vám možno aj našimi radami a tipmi.

  Read more
 • Ako správne používať dierkované (ajurvédske) okuliare
  Ako správne používať dierkované (ajurvédske) okuliare
  2242 Zobrazenia Obľúbené

  Používanie dierkovaných okuliarov  je jednoduché a bezpečné. Doprajte si krátky tréning 5-10 minút každý deň a čoskoro sa dostavia prvé výsledky.

  Read more
 • Rozhovor pre portál Akobuk.sk - miesto plné zdravia, tipov a trikov pre zdravý životný štýl
  Rozhovor pre portál Akobuk.sk - miesto plné zdravia, tipov a trikov pre zdravý životný štýl
  728 Zobrazenia Obľúbené

  Čo je to dobré videnie? Ako sa vysporiadať so zhoršeným zrakom na pracovisku a doma? Aké sú príznaky zhoršeného videnia a unavených očí?

  Read more
 • Zdravé oči (nie len) na pracovisku
  Zdravé oči (nie len) na pracovisku
  865 Zobrazenia Obľúbené

  Panuje doba moderná. Mnohé profesie vyžadujú denne 8 a viac hodín práce s počítačom. Tá môže byť pre náš zrak namáhavá. Okrem toho si po práci často sadáme k televízii, alebo berieme do rúk telefón či tablet. Povieme si preto ako zlepšiť komfort našich očí na pracovisku, ako a prečo by sme mali posilňovať svaly oka a ako na naše oči vplýva modré svetlo.

  Read more
 • Transitions fotochromatické sklá GEN 8
  Transitions fotochromatické sklá GEN 8
  2414 Zobrazenia Obľúbené

  Fotochromatické zafarbovacie sklá už nejakú dobu patria do základnej ponuky dioptrických skiel a sú riešením hlavne pre ľudí, ktorí chcú mať všetko v jednom. Materiály a prímesy týchto skiel sa od seba líšia a pokročilými technológiami a výskumom sa vyvinuli jedny z najdokonalejších zafarbovacích skiel doteraz. Značka Transitions vydala ôsmu generáciu skiel, ktoré prekvapujú po vešetkých stránkach.

  Read more
 • Detský screening zrakovej ostrosti
  Detský screening zrakovej ostrosti
  1814 Zobrazenia Obľúbené

  Staráme sa aj o oči tých najmenších a najdrahších. Deti, takisto ako aj dospelí, potrebujú vidieť dobre. O to viac, že sa v útlom veku do cca. 6-tich rokov života formuje aj zrakový vnem, zraková dráha (nervové prepojenie sietnice a zrakového centra v mozgu) a pohybové a akomodačné reflexy očí. Preto chceme rodičom pomôcť a ponúkame screening dioptrií, cylindrov a odchýliek aj s odborným výkladom a odporučením.

  Read more
 • Očná jóga
  Očná jóga
  3815 Zobrazenia Obľúbené

  Čo je to očná jóga a ako na to? Znie to ako pokus o vtipné slovné spojenie, ale vtip začína až potom, ako túto metódu zavediete do každodenného života.

  Read more
 • Prečo nevidíme farby rovnako ostro
  Prečo nevidíme farby rovnako ostro
  1598 Zobrazenia Obľúbené

  Vnímanie ostrosti predmetov a nápisov rôznych farieb sa môže líšiť. Značne na to vplývajú aj farebné filtre v dioptrických sklách, ako napríklad šoférske žlto-hnedé odtiene. Už ste niekedy videli neónový nápis v modrej, alebo zelenej farbe, ktorý ste ledva prečítali a pritom okuliare nenosíte?

  Read more
 • Vitajte na novej stránke ZOOM optiky
  Vitajte na novej stránke ZOOM optiky
  968 Zobrazenia Obľúbené

  V tomto blogu Vám prinášame náhľad do každodenného života v ZOOM optike. Nájdete tu zaujímavé myšlienky, názory, ako aj odkazy na iné blogy a stránky. Verím, že sa Vám obsah bude páčiť a nájdete tu cenné informácie.

  Read more
Showing 1 to 9 of 9 (1 Page)