Tento obchod používa cookies a iné technológie, aby sme mohli neustále zlepšovať Vaše skúsenosti na našej stránke. Pokračovaním na stránke s tým súhlasíte.

Podávame pomocnú ruku seniorom a imobilným ľuďom

V spolupráci s naším občianskym združením "ZOOM optika Bratislava" prinášame pomoc hlavne tým, ktorí to najviac potrebujú. Seniori, ľudia pohybovo obmedzení a odkázaní na pomoc druhých, sú tí, ktorí tiež chcú dobre vidieť. Nachádzajú pokoj a zmysel života v tom, že využívajú svoj čas na dobiehanie zameškaného. Veľa čítajú, pozerajú svoje obľúbené seriály, majstrujú v dielni, alebo vyšívajú.

Mobilné meranie dioptrií vzniklo dávno predtým, ako sa prihnala vírusová pandémia a o to viac teraz potvrdzuje svoj význam. Svojích rodičov a starých rodičov sa snažíme chrániť a obmedzujeme ich vo vychádzkach len aby sa im nič nestalo. Aby sme to spolu všetci zvládli a aby sme všetkým, ktorí teraz musia tráviť takmer všetok čas, vychádzajú naši kolegovia zo združenia za nimi až k ich domu.

Pozrite si stránku združenia

Na stránkach občianskeho združenia sa dozviete jeho históriu, ako aj stanovy, ciele, predsavzatia a smer, ktorým sa uberá.

Ako mobilné meranie funguje?

Zavolaním na telefón občianskeho združenia viete zadať požiadavku na zaradenie výjazdu do plánu. Reakčná doba je cca 1-5 dní. V súčasnosti máme niekoľko stanovíšť a vieme pokryť takmer celé Slovensko. Aby sa vzdialenosti vykrátili a aby ľudia zbytočne neplatili naše prejazdené kilometre, zostavujeme plán hlavne na základe oblasti mesta, či obce.

V prípade záujmu nám prosím napíšte odkiaľ ste a zanechajte na seba aj telefonický kontakt. Najbližší kolega sa s Vami skontaktuje.

0948/117360

zdruzenie@zoomoptikabratislava.sk

www.zoomoptikabratislava.sk

Čo meranie obnáša?

Pre tých, ktorých delí od okuliarov len zmeranie očí, vie združenie zabezpečiť:

  • zmeranie presných dioptrií
  • vyskúšať nové okuliarové rámy
  • odporučenie najvhodnejších skiel
  • nakontaktovanie záujemcu na našu optiku ohľadom vyhotovenia okuliarov

Koľko meranie stojí?

Aby sme vedeli využiť naše sily efektívne, plánujeme záujemcov na konkrétne dni, časy a výjazdy. Snažíme sa za výjazd neúčtovať, alebo alebo ak sú záujemci z väčšej vzidialenosti (viac ako 50km od stanovišťa), dohodneme buď individuálne meranie, alebo pridružíme k inému výjazdu. Formou dobrovoľného príspevku viete združenie podporiť v prekonaní aj väčších vzdialeností. Na žiadosť dohodneme aj individuálny výjazd.

Odporučte nás aj Vaším známym a susedom

čím viac ľudí z Vášho okolia bude mať záujem o zmeranie a okuliare, tým skôr Váš smer vieme vybaviť. Oslovte Vašu rodinu,známych aj susedov.

Ako okuliare doručíme?

Potom ako si u nás záujemci okuliare na diaľku zajednajú, ich zhotovíme v dohodnutej lehote a odošleme formou dobierky na poštu.

Ako dlho trvá dodanie?

  • jednoohniskové a bifokálne okuliare do 5 dní
  • okuliare s farbenými sklami a inými povrchovými úpravami do 10 dní
  • multifokálne a iné výrobné okuliare do 3 týžďnov

Aktuálne podmienky merania

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu vieme meranie zabezpečiť len za týchto podmienok:

  • Meraná osoba pred nastúpením do auta zodpove otázky ohľadom zdravotného stavu a cestovateľskej, či infekčnej anamnézy
  • Počas merania má nasadenú respiračnú ochranu
  • Strpí mimoriadne kroky dezinfikovania a dodrží inštrukcie

Naši kolegovia sú vybavení rúškom, ochrannými okuliarmi a rukavcami. Interiér je po každom meraní dôkladne vydezinfikovaný a vyvetraný.

Zdravie je prvoradé!

#spolutodame