Čo je garancia návyku?

Nie vždy sa meraním podarí navodiť pohodové videnie na prvý krát. Je to dané tým, ako boli oči zvyknuté pozerať predtým, aký rozdiel medzi pôvodným a novým videním nastal a tým, ako citlivo človek vníma zmeny.

shutterstock_1104907424_scale20p.jpg

Návyk chvíľu trvá

Nové okuliare si potrebujú "sadnúť". Je to proces, ktorý chvíľu trvá. Klasické jednoohniskové okuliare možno deň, či dva. Multifokálne okuliare Vám môžu dať zabrať aj dva či tri týždne.

Prvé momenty s novými okuliarmi

Po nasadení nových okuliarov môžete pociťovať mierne ťahanie pri koreni nosa, alebo na spákoch. Prípade sa Vám môže svet okolo Vás zdať neprirodzený a vnímate zle vzdialenosti, či pravé uhly.

Tréning

Je potrebné tento stav pozorovať a okuliare poskúšať čo najviac, hlavne v známom prostredí, aby ste zamedzili úrazom, alebo nehodám. Väčšinou po pár hodinách sa ťahanie zmierni, ostrosť zraku sa pocitovo zlepší a nastáva moment, kedy si okuliare prestávate všímať. Po jednom či dvoch dňoch už si oči našli svoje najostrejšie body, svaly sa uvoľnili a prispôsobilo sa natočenie oka, aby ostrý lúč dopadal priamo na žltú škvrnu (macula) na sietnici, bod najostrejšieho videnia.

Reklamácia merania

Ak však aj po pár dňoch pretrváva boj s novými dioptriami, neváhajte a obráťte sa na nás. Za meranie u nás v optike preberáme plnú zodpovednosť a preto Vám v prípade zlého videnia urobíme opravné meranie, zistíme možný pôvod nepohody, upravíme hodnoty a bezplatne Vám zabrúsime nový pár skiel.

Čo sú možné príčiny zrakovej nepohody po nasadení nových okuliarov?

shutterstock_1295889352_scale20p.jpg

  • veľká zmena dioptrií predtým/potom
  • korekcia cylindrov (astigmatizmu)
  • tupozrakosť na jedno oko
  • konštrukcia, materiál či zaoblenie nového okuliarového rámu
  • zmena typu dioptrického skla (stenšenie, sférické, asférické, špeciálne povrstvenie,...)
  • zle určený spôsob využitia okuliarov (čítacie, počítačové, celodenné, pracovné, dielenské, ...)

Garantujeme Vám, že na okuliare si navyknete

shutterstock_569918053_slice.jpg