oprava okuliarov
V našej dielni zabezpečíme letovanie kovových okuliarov, viazanie a lepenie plastových okuliarov, výmenu zlomených pántikov a flexov, zaletovanie nosníkov, výmenu straničiek, zábrus nových skiel a fólií a veľa iných drobných opráv. Staré okuliare ešte stále môžu poslúžiť ako záložné riešenie na horšie časy. Aj obľúbeným okuliarom, ktoré ešte nechcete zahodiť, sa dá vdýchnuť nový život.

Letovanie kovových rámov

Kovové okuliare z bežných zliatín ako monel (niklové aj bez-niklové, berillyum, hliník), ako aj pevné a pružné hypoalergénne titánové (titán, beta-titán, flexon), alebo rámy z nerezovej ocele sa dajú svojím spôsobom zaletovať, či zvariť. V naších podmienkách vieme spájať takmer všetky z týchto materiálov. Občas sa ale vyskytne kombinácia materálov, ktoré vyžadujú priemyselné riešenie. Vtedy je na zváženie, či cena opravy neprevýši hodnotu okuliarov.

UPOZORNENIE: Letované miesto sa nahrieva vysokou teplotou, preto sa musia plastové časti odstrojiť. Ak rám nedovoluje rozmontovanie, letovanie žiaľ nie je možné.

Pozrite si názornú opravu

Letovanie bežných zliatin:

24€ - 36€


Letovanie/zváranie Titán:

48€


Letované opravované miesto je viditeľné, oholené do kovu so strieborným, či medeným odleskom a na farbených rámoch vyniká. V prípade záujmu vieme rám dofarbiť do podobnej farby voči ostatným dielom. Čítajte nižšie viac o farbení.

Viazanie a lepenie plastových rámov

Plastové rámy je tiež možné opravovať. Prasknuté sú vačšinou na namáhaných a najtenších miestach. Stane sa to buď zvetraním materiálu po rokoch, ako aj nesprávnym zábrusom príliš veľkých skiel, alebo nešetrným zaobchádzaním. Väčšina plastových rámov je vyrobená z acetátu celulózy, teda najklasickejšieho materiálu používaného v optike. Materiál sa dá lepiť naleptaním acetónom. Je ale veľké množstvo rámov vyrobených z iných pružných plastov, ako ULTEM, alebo gumové materiály a na tie lepenie nefunguje. Dajú sa ale takýmto elegantným spôsobom zviazať. Pevnosť spoju je úmerná hrúbke silonového lanka, preto je spoj veľmi odolný a pružný.

Cena:

24€


Cena s dofarbením

48€+


Nylonové vlákna su čiastočne zapustené do povrchu. Miesto nie je hladké. V prípade záujmu sa dá dofarbiť.

Výmena zlomeného flexu

Jednou z najčastejších opráv je výmena zlomeného flexu. Flex je pružinkový systém v straničke, ktorý dovoľuje prepruženie. Únavou materiálu, ale často hlavne nesprávnym nasádzaním okuliarov jednou rukou sa očko odlomí.

Cena:

24€


Flex mechanizmy sa veľmi líšia od rámu k rámu. Preto aj spôsob nárhady flexu v puzdre vyžaduje rôzne úpravy. Najčastejšie je po výmene flexu viditeľná stopa na puzdre flexu po otvorení/odbrúsení a miesto zalisovania nového flexu. Tieto stopy opravy nie sú vadou, ale cielenou úpravou.

Výmena roztrhnutého silónu a osmičky vo viazaných rámoch

Drobné nehody s roztrhnutým silonom vieme dať rýchlo do poriadku.

Cena:

4€

Výmena poškrabaných skiel a fólií

Škrabance, poškodené povrchové úpravy, odlúpené vrstvy, vyštiepené okraje skiel. To všetko sú nezvratné poškodenia, ktoré opravíme náhradou. Povrch skiel a fólií je od výroby špeciálne povrstvený a preto nie je možné ho leštiť. Na internete síce koluje zopár domáckych návodov, ako sa dá použiť zubná pasta a utierka. Ale po takomto zásahu ostane len čistý plast a jeho trvácnosť bude nanajvýš pár dní, nehovoriac o kvalite videnia. Preto sklá neopravujeme, ale nahrádzame.

Slnečné polarizačné fólie:

36€


Tvrdené dioptrické sklá:

36€


Zušlachtené sklá:

od 48€+


Uvedená cena je za celý pár aj so zábrusom

Prebrus vlastných skiel do nových rámov

Ak sú Vaše okuliare neopraviteľné a sklá sú v poriadku, vieme Vám ich prebrúsiť do nového rámu. Vyberieme Vám z našej ponuky druhý s najpodobnejšími rozmermy a tvarom očnice. O tom tom, či sa sklá dajú prebrúsiť, rozhoduje hlavne ich veľkosť. Prebrus sa deje vždy o čosi menšieho rámu.

Všetky údaje a parametre, ako dioptrie, cylindre, osi a takisto nacentrovanie podľa rozostupu zreníc - PD (pupil discance), ako aj výškové nacentrovanie si zistíme z Vaších pôvodných skiel.

CNC prebrus:

12€


ručný prebrus:

24€


Niektoré prebrusy je technicky možné spraviť len manuálnym jemným dobrusovaním. O type prebrusu Vás budeme vopred informovať.

Výmena straničiek

Niektoré straničky sú poškodené do takej miery, že ich radšej nahradíme. Ak je rám zakúpený u nás, vieme zohnať aj originálne diely. Ak máte rám a chcete ho proste donosiť, skúsime nájsť také, ktoré budú pasovať čo najviac ku stredu.

Náhradné stranice originál:

od 24€


Náhradné stranice:

od 12€

Výmena koncoviek

Ak si náhodou Váš domáci miláčik pochutil na Vaších okuliaroch a koncovky straníc ostali poškodené, polámané, alebo odpadnuté, vieme Vám ich nahradiť za nový pár.

Cena:

od 6€/ks

Výmena silikónových sedielok

Cena pár:

2€

Farbenie kovových rámov

Po oprave letovaním ostáva miesto výrazné. Oholený kov sa v striebornej, či medenej farbe žiarivým odleskom značne líši od okolitej farby. Kým v skrytých miestach, alebo na strieborných a zlatých okuliaroch ho nieje až tak vidno, na farbených rámoch bije do očí. Farbu vieme dopasovať podľa okolitých dielov a prekryť niekoľkými vrstvami. Na záver ošetríme lesklým, či matným priezračným lakom.

Cena:

36€+


Vzhľadom na dlhšiu dobu schnutia je táto oprava časovo náročnejšia. Celý preoces farbenia môže zabrať do 10 dní.

Čistenie ultrazvukom a hĺbkové čistenie

UZV:

2€


UZV + hĺbkové čisenie:

6€

Čistenie okuliarov je spojená s akoukoľvek opravou. Jednak z hygienických dôvodov, ale aj kôli mastnotám, ktoré by mohli pri oprave brániť. Kým čistenie ultrazvnukom spoľahlivo odstráni nečistoty z ťažko dostupných uhlov, hĺbkové čistenie znamená odstrojenie všetkých dielov a rozloženie rámu na súčiastky. Len takto sa dá dostať do drážok a zákutí. Kompletné vyčistenie by mala byť súčasť nosenia. Koža, pot, prach a chemikále sa v okuliaroch zbierajú. Nenechajte ich spustnúť. Mali by Vás reprezentovať, podobne ako čisté nechty.

hlbkove_cistenie.JPG

Ako požiadať o opravu?

zasielka_opravy.JPG

Ak ste sa rozhodli, že pre Vás oprava má zmysel a chcete okuliarom dať druhú šancu, prineste, alebo zašlite nám ich poštou. V zásielke prosím pribaľte aj krátky sprievodný list, aby sme vedeli jednoznačne obsah priradiť zákazke. Popíšte, čo je pokazené a čo požadujete opraviť. Celkovú cenu opravy dohodneme individuálne. Dľžka vyššie uvedených opráv je cca 5 dní aj so zasielaním. Ak sa oprava podarí, pošleme Vám okuliare späť formou poštovej dobierky v dohodnutej cene. Ak sa oprava nepodarí, pošleme späť obyčajnou poštou.

Zásielky posielajte na adresu:

ZOOM optika, s.r.o.
Detvianska 31
Bratislava
831 02

Prehľad cien najbežnejších opráv

Oprava kovových rámov

Letovanie - celorám
24€
Letovanie - polorám
36€
TIG/PUK pulzné zváranie (titan)

48€

Oprava plastových rámov

Viazanie silonom
18€
Viazanie + lepenie
24€
Narovnanie rámu
12€

Povrchové úpravy

Leštenie
12€
Retuš opraveného miesta
6€

Farbenie

Lakovanie/farbenie - akryl
24€
Lakovanie/farbenie - polyuretán
36€
Celkové prefarbenie rámu (akryl/polyuretán)
od 60€
Neštandardné opravy podľa dohody
24€/h

Výmena dielov

Výmena sedielok (pár)
2€
Výmena koncoviek (pár)
12€
Výmena pántu (letovanie/zatavenie)
24€

Viazané rámy

Výmena silonu
4€
Výmena osmičky (8-profil)
12€

Patentové rámy

Výmena hmoždinky
6€

Aká je záruka?

Záruka na opravované diely letovaním, lepením, narovnávaním a viazaním, alebo na farbenie povrchov po oprave je

6 mesiacov

Záruka na originálne náhradné diely, ako aj nové súčiastky okuliarov je

24 mesiacov

Pre viac informácií, ako postupovať v prípde reklamácie, kliknite SEM

dielna_small.JPG